Yeşil Mutfak Dekorasyonu

admin on Şubat 23, 2021

Yaz mevsimi tüm gücüyle varlığını hissettirmeye devam ediyor. Bu, şu anlama geliyor: Ev dekorasyonunda her şeyden çok ferahlığa ihtiyacımız olan zaman dilimindeyiz. Peki, bunu yalnızca renk değişimi ile sağlamak mümkün mü? Yanıtımız kesinlikle evet… Doğru bir renk kullanımı, evi hem ferah hem de çok daha keyifli bir görünüme kavuşturabilir. O halde, son zamanların dekorasyon trendi, yeşil mutfak dekorasyonuna birlikte göz atalım…

Mutfaklar genellikle kendine has renkler barındıran alanlardır. Siyah, beyaz, gri, ahşap dışındaki renkler ‘macera’ olarak değerlendirilir. Yeşil, son zamanlarda bu tabuyu yıkan renkler arasındaki yerini başarıyla aldı. Hem doğaya dönüş temasını başarıyla yansıtması hem de yazın tematik rengi beyazla olan uyumu ile bir anda dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Country Mutfaklarda Yeşil

Evinizde mutfağa ayrılan alan çok da büyük değilse, country tarza geçiş yapabilirsiniz. Ahşap –özellikle masif- kullanımının yoğun olduğu country mutfaklar, yeşil ile harika bir uyum içerisinde olabilir. Tek yapmanız gereken yeşil mutfak dolabı, beyaz duvar kâğıdı -veya taş duvar- ve ahşabın eşsiz uyumunu kullanmak. Bu üçlünün yanına modern tavan aydınlatmalarını da eklediğiniz zaman, sonucun harika olduğunu göreceksiniz.

Yeni Trend: Açık Yeşil

Her zaman söylediğimiz gibi; alanın küçük ya da büyük olmasının yakalayacağınız şıklıkla hiçbir ilgisi yok. İşin püf noktaları; doğru renk seçimi, doğru eşya seçimi ve doğru dağılımdan geçiyor. Küçük bir mutfağınız varsa; eşyalarınızı kolaylıkla depolayacağınız, çekmeceli açık yeşil bir dolap bütün çehreyi değiştirecektir. Beyaz stor perde, beyaz buzdolabı ve beyaz ile ahşap ağırlıklı eşyalar ile çok daha geniş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Klasikçilere Müjde!

Mutfakta klasik sınırların dışına çıkmayı çok da istemiyorsanız, hoşunuza gidecek bir haberimiz var: Yeşil ile Amerikanvari ve klasik bir görünüm elde etmeniz mümkün. Dolap kapaklarınızı eskitme yeşile dönüştürüp, beyaz bir tezgâh kullanın. Davlumbazınızı dilerseniz metalik, dilerseniz beyaz tonlarda seçin. Yeşili doğru biçimde yayarak ferah, konforlu ve şık bir mutfak elde ettiğinizi göreceksiniz. Işıl ışıl parlayan, yaz mevsimi için ideal ve tüm bunlardan daha önemlisi değişimden keyif aldığınız bir mutfağa kavuşacaksınız!

0 comments
Post a comment