Yaz Dekorasyonu Önerileri

admin on Şubat 23, 2021

Soğuk bir kış mevsimini geride bıraktık. Hemen hepimizin heyecanla beklediği yaz mevsimi geldi çattı. Yaz, elbette beraberinde yalnızca deniz ve kumu değil güneşi de getirdi. Şimdi sizlere sıcak günleri keyfe dönüştürmek için gerekli formülü açıklıyoruz: Yaz dekorasyonu! Küçük ya da köklü dokunuşlarla ferah bir dekorasyona kavuşabilirsiniz. O halde başlayalım…

Yaz dekorasyonunun öncelikli amacı evinizi keyifli, ferah ve huzurlu bir görünüme kavuşturmak. Bu yüzden ilk kuralımız minimal düşünmek. Sonuca gitmenin en kestirme yolu tam olarak bu noktadan geçiyor. Peki, nasıl başlanmalı?

Bir balkonunuz mu var? İşe kesinlikle buradan başlayın. Yaz dekorasyonu denildiği zaman akla ilk gelen renk beyazı kullanmanız, şık ve doğru bir adım atmanız anlamına gelecektir. Hasır koltuklarınızın üzerine renkli kırlentleri yerleştirin, bitkilerinize su verdikten sonra arkanıza yaslanın ve keyfinize bakın!

Hadi biraz da iç kısma doğru ilerleyip, yaz mevsiminin en çok soru işareti bırakan konularından birine değinelim: Perdeler… Perdelerin çok da önemli olmadığı gibi bir fikirle karşılaşırsanız, yalnızca gülüp geçmenizi öneririz. Hatta perdeleri yaz mevsiminde aksesuar olarak değil, evinizin bir uzvu gibi görmenizi tavsiye ederiz. Black-out perdeler güneşi tam açıyla alan evler için ideal tercih. Bunun yanı sıra güneşi kesmek için, açık tonlu jaluziler kullanmak ‘ferahlık’ yaratmak açısından uygun. Jaluziyi bir tık kaba buluyorsanız, krem veya soft tonlardaki panjurlara yönelebilirsiniz.

Yaz ve yazlık dekorasyonu için en çok tercih edilen model mavi-beyaz dekorasyon. Mekana huzur, pozitif enerji ve derinlik katmak istiyorsanız, bu doğrultuda hareket edebilirsiniz. Alternatif olarak yeşil ağırlıklı bir dekorasyon tercih edebilir, serin bir etki yaratabilirsiniz.

Şimdi de yazın hepimizin ortak dertlerinden biri olan sivrisinek sorununu dekorasyona dönüştürelim! Yeşil veya mavi ağırlıklı yatak odanızı sayvanlı karyola ile çevreleyin.  Maliyet olarak çok da bütçe gerektirmeyen bu uygulama, görüntü olarak da rahatsız edici olmayacaktır. Soruna yüzde yüz çözüm getirmek istiyorsanız; tavana uzanan, şık bir cibinlik almalısınız.

Kış dekorasyonuna fazla müdahale etmeden, küçük dokunuşlar yapmak istiyorsanız; oturma takımınızın üzerinde yazlık örtüler kullanabilirsiniz. Hem pozitif ve ferah bir görüntüye kavuşabilir hem de terletmeyen kumaşlar ile rahat bir yaz geçirebilirsiniz.

0 comments
Post a comment