Sonbahar Dekorasyon Önerileri

admin on Şubat 23, 2021

Koca bir yazı geride bıraktık. Sıcaklar sona erdi. Enerjik, canlı ve keyifli bir mevsimdeyiz. Artık sonbahar esintisinin tadını çıkarma zamanı… 

Doğa sonbahar mevsiminde sunduğu renk cümbüşüyle her zaman cömert davranmıştır. Bizler de bu cömertlikten feyz alıp, harika renk skalasını evlerimize taşıyabiliriz. Sonbahar dekorasyonu demek sıcaklık demektir. İştah açıcı ve ilham verici tasarımlar yaratmaktır. 

O halde biz de sizler için ilham verici olduklarını düşündüğümüz sonbahar dekorasyon önerilerimize başlayalım…

Favori Renkler

Sonbahar dekorasyonu turuncudan bağımsız olarak düşünülemez. Sarı ve kırmızı gibi iki sıcak rengin karışımından oluşan turuncunun fazlasıyla rahatlatıcı bir etkisi var. Bol bol kullanın…

2018 Sonbahar trendlerinin bir başka favorisiyse kırmızı… Özellikle kumaş koltuklarda kırmızının ateşli tonlarına sıkça rastlayacağız. 

Kahverengi de sonbahar dekorasyonunun en değerli renklerinden biri… Kahverengi ve tonlarını doğal taş duvarlarda kullanabilir, battaniyelerde ve dekoratif ögelerde yer vererek sıcacık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Sarı enerjinin simgesidir. Sadece yastık kılıflarında bile yer vermeniz kendini göstermesine yetecektir.

Kuru Yaprak Zamanı!

Hem canlı, hem de dekoratif anlamda harika bir görüntüye hazır olun. Çünkü kuru dallar, yapraklar ve kasımpatıların tam zamanı! Topladığınız kuru ve taze çiçekleri biraz yeşillik biraz da kozalakla harmanlayın, vazolara yerleştirin ve mükemmel görüntünün keyfini çıkartın.

Bal kabaklarını da es geçmeyin. Özellikle kuru yapraklarla olan uyumu görülmeye değerdir. Bal kabaklarını canlı bir saksı gibi de düşünebilir veya mumluk haline getirebilirsiniz.

Köşenizi Hazırlayın

Bugüne kadar yapmadınız mı? Asla geç kalmış sayılmazsınız. Sonbahar renkleri ile oluşturacağınız bir okuma köşesi… Rahat bir koltuk, elinizin altında duran küçük bir sehpa, aydınlık bir lamba… Cıvıl cıvıl bir evin içinde küçük bir cennet daha… Daha iyi ne olabilir ki?

Mumlar ve Halatlar

Yukarıda hep sıcak ve enerjik görünümden bahsettik. İşte bu ahengi sağlayacak iyi yardımcı unsur: Mumlar ve halatlar…

Romantik bir hava için şömine şart değil. Mumlar, tahta mumluk veya şık fenerler eşliğinde bu görevi layığıyla yerine getirecektir. 

Halatlara özellikle balkonlarınızda mutlaka yer vermelisiniz. Canlılığının yanı sıra rustik bir hava kazandırarak evinizin çehresini değiştirecektir.

0 comments
Post a comment