Salon Dekorasyonunda Doğal Taşlar

admin on Şubat 23, 2021

Ev dekorasyon fikirleri denildiği zaman akla gelen ilk alanlardan biri salon olur. Kuşkusuz ki her ev şık bir salon dekorasyonu ister. Peki, salonunuzu daha güzel bir görünüme kavuşturmak için doğal taşlardan faydalanmaya ne dersiniz?

Hangi Doğal Taşlar Kullanılmalı?

Doğal taşlar son zamanlarda banyo dekorasyonlarının önemli bir parçası haline geldi. Küçük tezgah dolap üstü taş lavabo kullanımı bir hayli artmış durumda. Genellikle altın tonlarındaki musluklarla kullanılan taş lavabolar, görünüşleriyle her banyoya farklı bir hava katıyor.

Gelelim salonlara… Salonlarda da tıpkı banyolarda olduğu gibi renk uyumu gözeterek doğal taşlardan yararlanabilirsiniz. Farklı renklere boyadığınız doğal taşları duvar dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Peki, hangi doğal taşlardan faydalanmalısınız?

Stonewrap kültür taşları son dönemlerde en çok kullanılan doğal taşların başında geliyor. Hem şık ve doğal görünümleri hem de temizliğinin kolay olması tercih edilebilirliklerini artırıyor. Doğru kullanılması halinde salon dekorasyonlarının yıldızı olabilirler. Hem de tek başlarına…

Doğal Taşlar Hangi Anlamlara Gelir?

Doğal taşlar, getirdikleri şık görünümün yanı sıra bir dizi manevi duygu taşır. Her taşın başka bir anlamı, farklı bir yapısı, değişik getirileri vardır. Bazılarını sizin için derledik;

Akik: Koruma anlamına gelir. Bulunduğu haneyi koruyan bir enerji yaydığı bilinir.

Yeşim: Huzur ve uyum kavramlarını barındırır. Son dönemlerde iş yerlerinde de oldukça sık kullanılıyor.

Aleksandrit: Yenilenme barındırır. Kabuğunu kırmak, değişime açık olmak ve farklılaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği taşların başında geliyor.

Turkuaz: Hem manevi hem de fiziksel yönden iyileşme arzusu taşıyanlar sıkça kullanmaktadır.

0 comments
Post a comment