Mini Mutfaklara Maksimum Öneriler

admin on Şubat 23, 2021

Küçük bir mutfağınızın olması artık dert değil. Günümüzde o kadar fonksiyonel çözümler var ki, size düşen yalnızca doğru uygulamak… 

Küçük mutfak masası, küçük mutfak dolabı, küçük mutfak aksesuarları ve küçük mutfak aletleri seçenekleri o kadar fazla ki, geriye sadece pratik fikirlerle şık bir mutfak dekorasyonu yapmak kalıyor. Biz de sizin için kılavuz niteliğinde bir yazı hazırladık. İşte adım adım küçük mutfak dekorasyonu yapmanın püf noktaları…

Pencereniz küçük mü?

Cevabınız evetse duvar ve zeminde canlı renk kullanımından kaçınmalısınız. Beyaz ve krem ağırlıklı tonlar bu tip mutfaklarda daha ferah bir çehre oluşturacaktır. 

Bar Kullanın

Dar mutfaklarda anahtar kelimemiz fonksiyonellik… Bar kullanırsanız hem yemek masasına ihtiyaç duymazsınız, hem de tezgah olarak kullanma imkanı elde edersiniz. Alternatifi ise ada tezgah… Hem şık, hem akılcı, hem de fonksiyonel bir çözüm…

Kompakt Dolaplar

Ankastre bir zorunluluk veya bir kural değil. Mutfağın olmazsa olmazı hiç değil… Kompakt dolaplarla pratik kullanım alanları elde edebilir, yerden tasarruf edebilirsiniz. 

Yaratıcı Dolap Çözümleri

Saklama, şüphesiz ki mutfaktaki en büyük sorunlardan biri… Bu problemi yalnızca geniş veya derin çekmecelerle çözmeniz zorunlu değil. Alternatif yollara da başvurabilirsiniz. Galeride bulabileceğiniz asimetrik raflar aynı zamanda yeni bir mutfak trendi…

Küçük Düşünün!

Mutfağa minimal yaklaşmalısınız. İhtiyacınız olmayan ve gereksiz yer işgal eden materyallerden bir an önce kurtulun! Bir de şu bakış açısıyla yaklaşın: Mutfağınızı daraltan biraz da lüzumsuz araç-gereçler değil mi?

Modern ve Fonksiyonel

Minimal bir tezgah, ada davlumbaz ve şeffaf bar tabureleri… Tam tabiriyle az ama öz, şık ve ferah… Bu tip dekorasyonlarda beyaz ve krem tonlarını ayrı ayrı değil, geçişlerle bir arada kullanabilirsiniz.

Ahşap Kullanımı

Ahşap, alandan tasarruf ettirmez ama ortama sıcaklık kazandırır. Özellikle, beyaz fondan vazgeçemiyorsanız ahşap detayları mutlaka kullanmalısınız.

Köşeleri Kazanın!

Girinti ve çıkıntıları verimli kullanıp mutfağa dahil etmelisiniz. Dolap ve tezgahı aynı duvarda düşünmeniz şart değil. Atıl durumda olan bir köşeyi dolaba dahil edip, saklama sorununa verimli bir çözüm getirebilirsiniz.

0 comments
Post a comment