Kış Dekorasyonu Önerileri

admin on Şubat 23, 2021

Sıcak günlerin yerine soğuklar, hareket temasının yerine ise romantizm geçmeye başladı. Yılın en keyifli mevsimi kapıda! Kış ayları için kullanabileceğiniz kış dekorasyonu önerilerini sizler için derledik…

Kış Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken ilk iş; kış mevsimini bir misafir olarak kabul edip, onu sıcacık karşılamak olmalı… Evin atmosferini daha keyifli bir hale getirmek için sıcak, dinamik ve canlı seçimler yapmalısınız. Unutmamalısınız ki; eviniz ruhunuzun yansımasıdır.

Evin hangi bölümünde daha çok vakit geçiriyorsunuz? Mutfak? Oturma odası? Yatak odası? Biz oy birliğiyle oturma odasına karar verdik ve oturma odasında kış dekorasyonu trendleri ile ilgili birkaç küçük tüyo vererek başlamak istedik…

Diz battaniyeleri son yılların gözde aksesuarlarından… Aksesuar dediğimize bakmayın. İşlevsel yanı görsel güzelliğinden çok daha fazla… Rengârenk kırlentlerle süslediğiniz koltuğunuzu, rengârenk diz battaniyeleri ile tamamlamanız ilk tavsiyemiz.

Ahşap Huzur Verir

Ahşabın doğasında huzur vardır. Bunun yanı sıra şık, davetkâr ve ağır başlıdır. Yalnızca oturma odanızda değil; mutfağınızda, banyonuzda, salonunuzda, hatta holünüzde ahşap kullanmaktan asla çekinmeyin. Aksine, hem mobilya hem de aksesuar seçimlerinizde bol bol yer verin.

Evinizi Yeşillendirin

Bunu siz de istiyor fakat doğru bitkiye karar veremiyor musunuz? İşte işinizi kolaylaştıracak bir tavsiye: İşe figüratif çam ağacı dalları kullanarak başlayın. Yarattığı huzur verici ve şık atmosferi tattıktan sonra daha da yeşil bir ev isteyeceksiniz!

Aydınlatmaya Dikkat!

Aydınlatma, göz ardı edilen bir konu olmasına karşın yalnız kış dekorasyonu için değil tüm dekorasyon fikirleri için büyük önem taşır. Sıcak renklere sahip LED aydınlatma kullanarak yarattığınız atmosferi güçlendirebilirsiniz. Mum ve abajurlar kullanıp odayı çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Aydınlatmanın gücünü artırmak isteyenler; mum ve abajur gibi dekoratif ögelerin karşısına daire aynalar yerleştirebilir.

Yatak Odanız Enerjik Olsun!

Kış ve sıcacık battaniyeler, anında çağrışım yapan, birbirini tamamlayan, daha doğrusu birbirinden ayrılmayan iki kelime gibi duruyor. Gerçekten de öyle! Güzel bir hafta sonu keyfi için bizim de ufak bir önerimiz var: Tablolar…

Renklerin insan psikolojisi üzerinde gözle görülür etkileri vardır. Renginizi/renklerinizi belirleyin ve yatak odası duvarınızı bu renk/renklerin ağırlıkla kullanıldıkları tablolarla süsleyin. Bol keyifler!

0 comments
Post a comment