Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

admin on Şubat 23, 2021

Kırmızı rengi canlılık, sıcaklık, motivasyon, iddia ve pozitiflik demektir. Mutfağınıza yeni bir soluk getirmeye kararlıysanız kırmızı mutfak dekorasyonu fikirleri ile harika işler çıkartabilirsiniz. İhtiyacınız olan nokta atışları ise birkaç ufak tüyonun içinde gizli…

Alana Göre Renk Dağılımı Yapın

Kırmızı mutfak dekorasyonu için belirleyici olan en önemli noktalardan biri alanın metrekaresidir. Geniş bir mutfağa sahipseniz kırmızı kullanımının oranına çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Kırmızı ve beyazı eşit olarak dağıtmak bir çözümdür; siyah, kahverengi ya da yeşil geçişlerle hareketlendirmek ise bir başka çözüm…

Mutfağınız ister büyük ister daha kısıtlı bir alana sahip olsun, yerde kırmızı zemin kullanımından kaçınmalısınız. Bunu yapmanız görüntüyü boğacağı gibi, dinamizmden de bir hayli neden olacaktır. Peki, ne yapmalısınız? Önerimiz dolap kapaklarını kırmızıya boyayıp, tezgâhta mermer geçiş, zeminde ise mat beyaz bir dokuya yer vermenizdir. 

Daha Klasik Bir Mutfak mı?

Klasik görünümlü mutfaklar göz zevkinize daha fazla hitap ediyorsa ahşap dolap kapaklarını kırmızıya boyayabilirsiniz. Biraz daha zenginleştirmek adına beyaz tonlarında mermer zemin ve krem tonlarında mermer tezgâh kullanabilirsiniz. 

Bir diğer önemli nokta ise mutfak aksesuarları… Klasik mutfaklarda açık raf kullanarak seramik yerleştirmeniz geleneksel ve şık bir forma kavuşmanıza olanak sağlayacaktır.

Nasıl Bir Aydınlatma Kullanılmalı?

Kırmızı ada tezgâh kullanıyorsanız iki farklı aydınlatma seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bunlardan ilki, sarkıt avize ve spot ışıkların kullanıldığı genel aydınlatmadır. Yalnızca tezgâhınızı ya da yemek masanızı olarak aydınlatmak istiyorsanız LED kullanarak bölgesel aydınlatma seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Kırmızı Dolap Şart mı?

Kırmızı mutfak dekorasyonu yalnızca kırmızı mutfak dolabı demek değildir. Tuğla görünümlü kırmızı duvarla, siyah veya kahverengi dolap kapağı geçişi de oldukça şık gözükecektir. Kırmızı duvar-beyaz dolap veya kırmızı duvar-siyah dolap seçenekleri çoğaltılabilir. En önemli nokta ortaya dengeli, bir o kadar da iştah açıcı bir dekorasyon çıkartmaktır.

0 comments
Post a comment