Kasalar Dekorasyonda Nasıl Değerlendirilir?

admin on Şubat 23, 2021

Bazen evimize başka bir hava getirmeye ihtiyaç duyarız. Ancak kimi zaman maliyetten, kimi zaman da vakitsizlikten ötürü ertelemek durumunda kalırız. Tam da bu noktada kasa ve paletler yardımımıza koşuyor. İşte sizin için hazırladığımız hem hazırlaması, hem de kullanması keyifli 5 farklı kasa dekorasyon çeşidi…

  • 4 Farklı Kasayı Birleştirin!

Yapmanız gereken işlem çok basit. 4 farklı meyve kasasını birleştirip zımparalıyorsunuz ve uygun renklerle cilalıyorsunuz. İşlemi tamamladıktan sonra bitki yerleştirmek için orta kısma saksı boyutunda bir oyuk açabilirsiniz. Daha da modern bir hava katmak adına içerisini çakıl taşları veya mantar tıpalarla doldurabilirsiniz.

  • Yeni Bir Oturma Grubu

Evet, meyve kasalarıyla mobilya elde etmek mümkün… Biraz özveri ile kullanışlı bir oturma grubu bile oluşturabilirsiniz. Mekânın dokusuna uygun renkli kumaşlar kullanabilir, yine kasalardan yapacağınız sehpalar ile görsel bir bütünlük sağlayabilirsiniz. 

  • Farklı Bir Kütüphane

Eskitme veya mat ahşap boyama ile meyve kasasından kütüphane yapabilirsiniz. Kasaların bir kısmını dikey kullanarak daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Oluşturacağınız bu köşe evinize rustik bir hava katacaktır. 

  • Portatif Bir Sehpa

Tekerlekli ayak yardımıyla, meyve kasasından portatif sehpa elde etmek de mümkün. Üzerine cam başlık yerleştirebilir, renkli desenlerle hareket kazandırabilirsiniz. Pürüzsüz bir yüzey içinse küçük bir zımparalama işlemi yeterli olacaktır. 

  • Dostlarımızı Unutmayın!

Kasalar ve paletlerle birçok işlevsel obje/mobilya elde edilebilir. Farklı renklerde kullanılarak birçok farklı form kazandırılabilir. Raflar, ayakkabılıklar, dolaplar ve niceleri… 

Meyve kasaları/paletlerle ev ve sokaktaki dostlarımızı unutmadan, onlara küçük de olsa yeni yaşam alanları hediye edebiliriz. Üstelik son derece basit ve maliyetsiz yöntemlerle… Tüm örnekleri galerimizden inceleyebilirsiniz. 

0 comments
Post a comment