Hangi Dekorasyon Size Göre?

admin on Şubat 23, 2021

Ev dekorasyonu karar vermesi zor fakat bir o kadar da keyifli bir süreçtir. Önceliği nereden başlayacağınızı seçmeye ayırmanız gerekir. Hangi düzen zevkinizi yansıtıyor? Hangi mobilyalardan hoşlanıyorsunuz? Hangilerinden kesinlikle hoşlanmıyorsunuz? Dekorasyonunuzu bu ana çerçeveler ekseninde şekillendirmeniz gerekir.

Sade mi Gösterişli mi?

Ünlü Mimar Ludwig Mies gibi ‘’Az çoktur’’ diyenlerdenseniz minimal dekorasyona yönlenmenizde hiçbir mahsur yok demektir. Basit ve akıcı mobilyalar, temiz ve ferah gözüken alanlar ve hepsinden önemlisi bir işlevi olan eşyalar kulağınıza nasıl geliyor?

‘’O kadar da sade gözükmesin, biraz dolu olsun’’ diyenlerden misiniz? O halde minimalist dekorasyona bir tık yabancı kalabilirsiniz. Eklektik dekorasyon ile farklı doku, dönem ve renkleri harmanlayabilir, geleneksel dekorasyon ile süslü ve gösterişli detayları birleştirebilirsiniz.

Yeni mi Nostaljik mi?

Günümüzde modern kategorisinde yer alan tasarımlar ferahlık paydasında birleşiyor. Ferahlık, sadelik ve basic geometrik formlar… Düzgün çizgilere sahip, temiz, minimal yerleşimden hoşlanıyorsanız çağdaş dekorasyon stiline yönelebilirsiniz. Bu stilde hatlar keskin ve köşeli, tonlar siyah ve beyaz ağırlıklı olmalıdır.

Daha otantik ve geleneksel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bohem ev dekorasyonunu tercih edebilirsiniz. Kahverengi, altın sarısı, elektrik mavisi, ateş turuncusu, mor ve diğer mücevher tonlarını kullanabilir, etnik aksesuarlarla şık bir ev görünümü yaratabilirsiniz.

Nötr mü Renkli mi?

Beyaz ve griden hoşlanıyorsanız İskandinav dekorasyonu isteklerinizi karşılayabilir. Beyaz ve grinin tonları ile pembe ve mavinin tonlarını birleştirebilir, parlak olduğu kadar yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.

‘’Evim rengârenk görünmeli’’ diyenlerdenseniz size önce duvarlardan başlamayı önerelim. Asimetrik aynalar, renkli tablolar ve posterler kullanarak hem modern hem de sıra dışı bir görünüme kavuşmanız mümkün olacaktır.

0 comments
Post a comment