Güzel Salonların Doğal Yolu: Bitkiler

admin on Şubat 23, 2021

Oturma takımları, aydınlatmalar, aksesuarlar ve üniteler…  Onlar salon dekorasyonu temasının ana hatlarını oluşturan, olmazsa olmaz ögeler. Bazen hepsini ahenk içinde, en ince detayına kadar düşünerek yerleştirseniz bile son bir dokunuş gerekebilir. Salon bitkileri ihtiyacınız olan o dokunuş için her daim yardıma hazır. Siz de hazırsanız, şimdi sınırları yeşille çizme zamanı!

Aloe Vera Mucizesi

Aloe vera bitkisi, mucize kelimesinin karşılığını sonuna kadar verir. Formaldehit (zehirli bir kimyasal) ve zararlı bakterilerin neredeyse tamamının etkilerini tek başına yok etme özelliğine sahiptir. Güneşi seven bir tür olduğu için, pencere önünde ya da ışık alan merkezi bir bölümde kullanabilirsiniz.

Büyük Bitki Sevenlerin Vazgeçilmezi: Palmiyeler

Onlar iç mekân bitkileri arasında en sık tercih edilenlerden biri… Geniş salonlar için ideal olan palmiyeler, soft ve pastel ağırlıklı salonlara dinamizm getirir. Bunun yanı sıra sağlıklı büyüyen palmiyeler tam anlamıyla bir oksijen deposudur. Sağlıklı, ferah ve hareketli salonlar adına her zaman iyi bir seçenektir.

Renkli Tavsiyeler

Koyu renkli çiçekler hem koyu tonlardaki salonları dengeleme, hem de köşe bitkisi olarak değerlendirme açısından avantajlıdır. Aynı zamanda sağlıklıdır. Örneğin; kolyoz çiçeği yaprak güzeli olarak da adlandırılır. İpeksi bir dokuya sahiptir ve dal kesimine özen gösterildiğinde çoğaltılabilir. Yine kalanşo çiçeği güzel yaprakları kadar güzel çiçek açmasıyla da ünlüdür.  Morumtırak dokuya sahip tradenscantia zebrina çiçeği orta düzey bir ışıkla kolaylıkla çiçek açmasının yanı sıra salonunuza mükemmel bir ahenk katabilir.

Yaz Esintileri

Son dönemlerde Akdeniz tarzı dekorasyon örnekleri ile birçok evde karşılaşıyoruz. Minimal ve beyaz-mavi temalarla dekore edilmiş, yaz esintileri taşıyan bir salona sahipseniz bambu kullanmanızı öneririz. ‘’Doğaya dönüş’’ trendini göz önünde bulundurursak bambulardan yalnızca bitki olarak değil, araç-gereç formunda da yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Her Eve Lazım: Sukulentler

Son olarak salonunuz için basit ama etkili bir çözüm sunmak istedik: Sukulent…  Geçtiğimiz sene yıldızı iyice parlayan amorf formlardaki sukulent modelleri girdiği her ortamın çehresini değiştiriyor. Üstelik alan konusunda da epey fonksiyoneller. Dilerseniz yemek masasında, dilerseniz de sehpa veya köşe başlarında değerlendirebilirsiniz.

0 comments
Post a comment