Evin Yükselen Trendi: Bakır Ürünler

admin on Şubat 23, 2021

Bu yılın dekorasyon trendleri listesine natürel temalar damga vuruyor. Sakinlik ve doğallığın ön plana çıktığı 2019 yılında, ev dekorasyon fikirleri de bu durumla doğru orantılı biçimde şekilleniyor. Genellikle mutfaklarda aşina olduğumuz bakır ürünler, bu yıl evlerin farklı bölümlerinde de yer alacak.

Renk eğilimleri, dekorasyon fikirleri konusunda eskisinden çok daha büyük bir role sahip oldu. Değişimi başlatmak, küçük renk dokunuşları ile mümkün. Bu da demek oluyor ki; artık dekorasyonda ara tonlar da ana tonlar kadar söz sahibi!

Altın ve gümüş renkleri, yıllarca birçok evde yer aldı. Son dönemlerde bu ikiliden sıkılan, hatta ağır ve ihtişamlı bulanlar ise çözümü bakır aksesuarlarda buldu. Özellikle bakır ve altın pembe tonları; şık, zarif, alımlı ve ahenkli bir uyum yakaladı.

Peki, bakır ürünler yalnızca şıklığı ve zarifliği nedeniyle mi bu kadar çok sevildi? Ya da soruyu şöyle soralım: Bakır, neden birdenbire böylesine yükselişe geçti? Elbette göz alıcılığına ve zarafetine söylenecek en ufak bir söz yok. Ancak, bu yükselişte biraz da retro akımın etkisi söz konusu dersek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Özetlemek gerekirse; bakır ürünler hem naif bir görüntü oluşturuyor, hem de nostaljik bir hava yaratıyor.

Bakır ögeler, sadece salonlarda aksesuar olarak kullanılmıyor. Mutfaklarda, banyolarda ve yatak odalarında bakır aksesuar modelleri görmek mümkün. Örneğin; son dönemlerin en çok sükse yapan ürünlerinden biri bakır küvetler. Bunun yanı sıra bakır renkli set üstü banyo aksesuarları, duş rafları ve duvara monte aksesuarlar, banyo dekorasyonunda ön plana çıkan diğer ögeler.

Yatak odanızda bakır tonlarına sahip aydınlatma sistemleri kullanabilir, organizerlar’dan yardım alabilir, yatak başlıklarıyla asil bir şıklık yakalayabilirsiniz. Modern dokunuşları, nostaljik dokulu bakırlarla harmanlayarak ideal görünüme kavuşabilirsiniz. Asimetrik avizeler, mumluklar, bakır çerçeveli aynalar ve bakır ayaklı sehpalar ile evinizde bambaşka bir hava estirebilirsiniz.

Krem, bej, pembe, mavi, beyaz, siyah ve griyi bakırla birlikte kullanabileceğiniz renklerin listesi olarak görebilirsiniz. Hepsi bakırı seven ve ona uyum sağlayabilen renklerdir.

0 comments
Post a comment