Evde Natürel Dekorasyon

admin on Şubat 23, 2021

Hangimiz şehrin kalabalığından bunaldığımızda kendimizi doğaya bırakmak istemeyiz? Ya da hangimiz huzurlu, ferah, sakin, manzaralı bir evin hayalini kurmayız? Belki sıfırdan bir manzara yaratmak mümkün değil fakat ışık ve mobilyaları doğru kullanarak şık bir natürel dekorasyon yapmak mümkün…

Peki, natürel dekorasyon nasıl yapılır?

Işığı Doğru Kullanmalısınız

Mobilya yerleşimi önemlidir. Dağılımı pencerenizin önünü kapatmayacak şekilde yapmalısınız. Boylarını pencerenize göre seçmelisiniz. Odanız ışık almıyorsa cam sürgülü kapı ve uzun pencereler tercih etmelisiniz. Daha fazla eşya yerine daha fazla doğal ışığı seçmeniz berrak bir görüntü sağlayacaktır.

Jüt Halı Kullanın

Ihlamur benzeri bir bitki olan jütten hasıra benzer kumaşlar üretilebiliyor. Bu kumaştan elde edilen halılar elektikten İskandinav ‘a, minimalden country dekorasyona her yerde yıldızlaşabiliyor. Topraksı dokusuyla natürel dekorasyona naif bir hava katan jüt halılar, joker parça görevini üstleniyor.

Ahşap Şıklığından Yararlanın

Ahşap, dokusu itibarıyla hem modern hem de geleneksel dekorasyona uyum sağlayabilen bir materyaldir. Kolay şekil alır, boya ve eskitme teknikleri ile dönüşüme açıktır, aynı zamanda da dayanıklıdır. Bunların yanı sıra doğal bir görünüme sahiptir; dolayısıyla natürel dekorasyona uyumludur.

Boyasız bir ahşap dolabın ön plana çıkan damarları bile bambaşka bir atmosfer yaratmakta etkilidir. Zemin, mobilya ve aksesuarlarınızda gönül rahatlığıyla ahşap şıklığından yararlanabilirsiniz.

Akvaryum Teması Uygulayın

Şehir yaşamının gerginliğinden biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız balık beslemek ideal bir çözüm olacaktır. Bunun yanı sıra evinize bambaşka bir hava kazandıracak, çaba harcamadan doğal renk zenginliği sağlayacaktır. Yatıştırıcı sesler, doğal renk cümbüşü ve huzurlu bir görüntü… Natürel bir atmosfer yaratmak için harika bir başlangıç değil mi?

Toprak Tonları ve Yeşili Bütünleştirin

Evinizde doğanın ana renklerine yer vermelisiniz. Dar-geniş fark etmeksizin balkon ya da bahçenizde kullanacağınız materyalleri toprak tonlarında kullanabilirsiniz. Doğal bitkilere de yer açtığınızda ortaya huzurlu ve sıcak bir mekân çıkması kaçınılmaz hale gelecektir.

0 comments
Post a comment