Ev Dekorasyonunda İlkbahar Esintisi

admin on Şubat 23, 2021

Yeni bir mevsim, yeni başlangıçlar demektir. İlkbahar; huzur veren esintisi ve cıvıl cıvıl renk skalası ile bolca mutluluk salgılar. Siz de küçük değişikliklere ihtiyaç duyuyorsanız bu keyifli mevsimin renklerine yer açmalısınız. O halde, ilkbahar dekorasyonu için derlediğimiz püf noktalarına birlikte göz atalım…

İlkbahar Dekorasyonuyla Ruhunuzu Isıtın!

Şimdi evinizi çok daha keyifli hale getirme zamanı! Rengarenk tonlarla, ışıl ışıl bir mekan elde etmenin farklı yöntemleri var. İşe sokak kapısı ile işe başlayabilirsiniz. Rengini değiştirmek zor ve zahmetli geliyorsa; çiçekli, yuvarlak kapı süslerini kullanabilirsiniz. Bu küçük detayla hem kendinize hem de misafirlerinize baharın geldiğini müjdeleyebilirsiniz!

Antrede papatya ve hüsnüyusuf gibi çiçeklere yer verdikten sonra, oturma odanıza/salonunuza geçme vakti geldi demektir. Bu noktada baharın sakinliğinden veya hareketliliğinden yararlanmak tamamen sizin tercihiniz olacaktır. Sakinliğinden yararlanmak için duvar rengi seçiminizi mint yeşilinden yana kullanabilirsiniz. Bu rengi ahşap dekoratif ögelerle bütünleştirerek, huzurlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca, su yeşilinin son dönemlerde oldukça rağbet gören bir dekorasyon rengi olduğunu da eklemeliyiz.

İlkbahar renkleri ve dekorasyon fikirleri yan yana geldiği zaman akla gelen ilk kelime, çoğu zaman ‘hareketlilik’ olur. Peki, bu yılın dekorasyon trendleri kategorisinde hangi ilkbahar renkleri var? Birkaç farklı renk ile kombinasyon yapmak isterseniz; elma yeşili, uçuk pembe, sarı ve açık moru birleştirip, keyifli bir sonuç elde edebilirsiniz. Renkli yastıklar, mavi beyaz porselenler ve hasırlar ise dekoratif ögelerinizin arasında mutlaka yer alması gerekir. Şık bir çiçek köşesi oluşturmanız ise evinizi bambaşka bir boyuta taşıyarak, görsel şölen oluşturacaktır.

Ahşap, ilkbahar dekorasyonu için doğru bir materyaldir. Etrafına yerleştireceğiniz renkli benchler ile şık bir görünme sahip olabilir, uygun maliyetli çözüme kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra açık ahşap kitaplık ile huzurlu bir köşe elde edebilirsiniz. Işıklandırmada hasır detaylara yer vererek, hem huzurlu hem de hareketli renklerle uyum sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak minimal ahşap aydınlatmalara da yer açabilirsiniz. Evinizde keyifli davetler vermek için ayaklı ahşap arabalar kullanabilir, yemek masanızın çevresinde konumlandırabilirsiniz. Mutlu baharlar!

0 comments
Post a comment