Dekorasyonda Metal Kullanımı

admin on Şubat 23, 2021

Metal malzemeler, son dönemde dekorasyon fikirleri içerisinde sıklıkla yer alıyor. Hem birçok temaya uyum sağlaması hem de yarattıkları ferah atmosfer onları bir adım öne çıkartıyor. Bu yazımızda evinize sofistike bir dokunuş yapmanız için, dekorasyonda metal kullanımının püf noktalarını derledik…

Galvaniz, ferforje, demir ve çelik gibi metal formlar, son yıllarda ev dekorasyonu kulvarının vazgeçilmezi oldu. Kullanım biçimine göre rustik, modern veya endüstriyel tasarımlarla uyum sağlayabilen metal malzemeler, elegan görünümüyle ilgi odağına dönüştü. Bunun yanı sıra kolay biçimlendirilmesi, yerleşim planı opsiyonlarını bir hayli arttırdı.

Dekorasyonda Metal Aksesuar Kullanımı

Yeni nesil dekorasyon fikirlerinde metal aksesuar kullanımına sıkça başvuruluyor. Metal aksesuarlar yalnızca farklı bir görünüm değil, yeni bir doku arayışı içine giren kitlelere şık çözümler sunuyor.

Şüphesiz ki, bu kategori içerisinde en çok dikkat çeken başlık mobilyalar… Metal detaylı veya tamamen metal mobilyalar bulunduğu ortamın temasını belirleme gücüne sahip diyebiliriz. Salonunuzda kullanacağınız metal sehpa, metal ayaklı sandalye veya metal ayaklı yemek masası ile yeni ve modern bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ezber bozan, kafes formundaki metal kütüphaneniz ile göz doldurabilir, oturma odanızda kullanacağınız fütürist raflarla harikalar yaratabilirsiniz.

Metal aksesuarlar içerisinde ferforjeye ayrı bir başlık açmak gerekir. Eskiden genellikle bahçe ve dış alanlarda seperatör veya kapı görevi üstlenen metal ferforjeler, artık iç dekorasyonda da kullanılıyor. Evinizdeki herhangi iki odayı birbirinden ayırmak için hem şık hem de sağlam bir yapıya sahip metal ferforjelerden yararlanabilirsiniz.

Mutfak, modern evlerde dekorasyonun önemli bir parçası haline geldi. Eskiden genellikle kapalı depolama alanları tercih edilirken, endüstriyel dekorasyon akımının da etkisiyle bu gelenek değişti. Artık pratik ulaşım imkânının yanı sıra şık bir çözüm sunan açık depolama alanları daha yaygın. Metal borular kullanarak mutfak araç gereçlerinizi modernize bir biçimde sergileyebilirsiniz.

Stil tezgâh üniteleri, avizeler, alüminyum pencereler ve çok daha fazlası… Ev dekorasyonunda metale ağırlık vermeyi düşünüyorsanız mutlaka kendinize uygun bir çözüm bulacaksınız. Dilerseniz nostaljik dilerseniz modern bir görünüm yakalayıp, keyifle yaşanabilir alanlara kavuşmanız mümkün!

0 comments
Post a comment