Dekorasyonda Mat Siyah

admin on Şubat 23, 2021

Yeni yıl, birçok alanda olduğu gibi mimari ve ev dekorasyonu kulvarlarında da birçok trendi beraberinde getirdi. Hem kaynakların hem de ulaşılabilirliğin artması, zevklerin tasarıma dönüşmesini kolaylaştırdı. Bu yazıda 2019 dekorasyon trendleri arasına giren ve hızla popülerleşen bir akımdan söz edeceğiz: Dekorasyonda mat siyah

Siyah, kullanımı zor bir renk gibi görünse de ufak çaplı bir araştırma ile durumu lehinize çevirebilirsiniz. İşe, siyahı –özellikle de mat siyahı- birlikte kullanılabileceğiniz renkleri keşfetmekle başlayabilirsiniz…

Mat siyah rengi, duvar boyası olarak kullanacaksanız ana refakatçisi şüphesiz ki beyaz olmalıdır. En doğru ışık ve en belirgin görüntüyü en net oluşturabileceğiniz refakatçi renk beyazdır. Beyazın yanı sıra altın detaylara yer verebilir, antrasit mobilyalarla yumuşak geçişler sağlayabilirsiniz.

Mat siyahı alanın tümünde değil, kısmi bölgelerinde kullanmalısınız. Salon ve yatak odasında değerlendirmek isterseniz, önceliğiniz ışıklandırmaya dikkat etmek olmalıdır. Minimal veya sarkıt ışıklandırma kullanımını ise tamamen evinizin genel tarzına uygun olarak seçmelisiniz. Banyolarda, fayans ve duvarların kısmi biçimde mat siyaha boyanması, refakatçi renklerle doğru sonuçlar verebilmektedir. Ayrıca beyaz ile uyumlu mat siyah banyo armatürleri de şık bir görünüm yaratmaktadır. Tüm bunların yanı sıra minimal mat siyah aksesuarların beyaz ile kontrast kullanımı, 2019 yılının en gözde dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır.

Mat siyah dekorasyonu biraz daha canlandırmak isterseniz, yılın bir diğer öne çıkan trendi yeşil ile bütünleştirebilirsiniz. Evinizin şıklığını yeşil veya haki tonlarındaki dekoratif ögeler ile tamamlayabilir, gerçek veya süs bitkileri ile canlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

0 comments
Post a comment