Dekorasyonda Geometrik Detaylar

admin on Şubat 23, 2021

Geometrik dekorasyon ögeleri son zamanların gözdesi… Karşımıza farklı kombinasyonlarla çıkıyor ve mekanlara hayat veriyorlar. Yalnızca hayat vermekle kalmıyor, girdikleri ortama yepyeni bir dil kazandırıyorlar.  

Farklı, modern ve unisex bir ev dekorasyonuna ne dersiniz? Cevabınız evetse doğru başlıktasınız…

Yenilik Zamanı: Duvarınızda yer açın!

Bu dinamik dekorasyon trendine başlamak için duvarlar biçilmiş kaftan… Geometrik desenli duvar kağıtlarıyla duvarınızı belirginleştirebilir, iddialı bir tarza sahip olabilirsiniz.

‘’Çok da fazla harekete gerek yok’’ diyorsanız sade bir renk tercih etmelisiniz. ‘’Biraz daha eğlenceli olsun’’ diyorsanız geometrik şekiller barındıran bir duvar kağıdı seçmelisiniz. 

Geometrik Şekilli Objeler Kullanın

Geometrik şekilli mobilyalar son dönemlerin dekorasyon trendi… Geometrik raflar, geometrik sandalyeler ve geometrik aksesuarlar kullanmak oldukça modern bir görüntü oluşturuyor. Deneme yapmaya çalışma masanızdan başlayabilirsiniz. Raflar ve sandalyenin dışında masanın üzerinde geometrik detaylara (Mouse pad ve resim çerçevesi gibi) yer verebilirsiniz. 

Hangi Geometrik Desenler Çok Moda?

Ev dekorasyonunda en sık kullanılan geometrik desenler; bal peteği dokulu altıgenler ve dairesel formlar… 

Dairesel formu uyumlu bir konseptle sergilemek bal peteğine göre biraz daha kolay; çünkü dairesel form küçük detaylarla iddialı bir görüntü sergilenmesine açıktır. Bu küçük detay oturma takımının altına yerleştirilecek bir halı da olabilir, duvara asılacak irili ufaklı yuvarlak aynalar da…

Basit Bir Adım: Halılar

Geometrik desenli halılar tam tabiriyle hayat kurtarıcılardır. Sakin hatta sıkıcı bir ortamı tek başına hareketlendirebilirler. Tavsiyemiz, sade bir salona sahipseniz renkli bir halı modeli seçmeniz…

Yastıkları es geçmeyin!  Oturma grubunuzdaki yastıkları geometrik desenlerle süsleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; halınızın rengi ve dokusuyla bütünlük sağlayacak yastık modelleri kullanmaktır. 

Perdelere Hareket Katın!

Geometrik desenli perdeler de halılar gibi başlı başına etkili parçalardır. Geometrik perde kullandığınız alanın çevresini sade aksesuarlarla tamamlamalısınız. Bu hamle dekorasyonu daha güçlü ve daha iddialı bir hale getirecektir.

Küçük Bir Tavsiye…

Zemin, duvar, halı veya perde… Geometrik desenleri her yerde kullanın ama şunu asla unutmayın; kullandığınız alan ne kadar genişse, geriye kalan alanı mümkün oldukça sade değerlendirin. Aksi takdirde ortaya karmaşık ve sıkıcı bir görüntü çıkması kaçınılmazdır.

0 comments
Post a comment