Dekorasyonda Duvar Kağıdı Şıklığı

admin on Şubat 23, 2021

Duvar kâğıdı dekorasyonu; evin havasını değiştirmek, ortama renk katmak ve hareket kazandırmak için başvurulacak en basit yöntemlerden biridir. Sadece bakarken değil, dokunurken de ruhu okşayan duvar kâğıtları, doğru kullanıldıklarında sanat eserine dönüşebilirler. 

Duvar Kâğıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. 
  • Renk ve desen belirlemek adına önceliğiniz duvarınızın ışığı alış açısı olmalıdır. Duvar kağıdını, ışık alan pencerenin karşısında konumlandıracaksanız siyah renkten kaçınmalısınız.
  • Modele karar verirken ev dekorasyonunuzun ana temasını göz önünde bulundurmalısınız. Seçiminizde mobilya ve aksesuarlarınızın renk paletinin de belirleyici olacağını unutmamalısınız.
  • Tarzınızı belirledikten sonraki adım, odanın büyüklüğüne ve tavanın yüksekliğine göre renk-desen seçimi yapmaktır. Küçük ve ışık almayan bir odayı koyu renkli-büyük desenli bir duvar kâğıdı ile kaplamamalısınız. 

Duvar Kâğıdı Modelleri

Odanızı, ruhunuzu yansıtan birbirinden farklı duvar kâğıdı modelleri ile kaplayabilirsiniz. Size rehberlik etmesi adına, son dönemlerde en sık kullanılan duvar kâğıtlarını derledik. 

Dijital Baskı Duvar Kâğıtları

Gelişen teknoloji az ya da çok miktarda, hayatımızın her köşesinde var. Bu köşelerden biri de ev dekorasyonu. Dijital baskı duvar kâğıtları ile istediğiniz ebattaki duvarı, dilediğiniz görsel ile kaplayabilirsiniz. Üstelik bunu, poster ve çerçevelere oranla çok daha düşük bir maliyetle gerçekleştirebilirsiniz.

Ahşap Desenli Duvar Kâğıtları

Doğal ahşap, 2019 dekorasyon trendleri arasında yerini aldı. Onlar artık yalnızca aksesuar ve mutfak malzemesi olarak değil duvar kâğıdı olarak da kullanılıyorlar. Sıcak, nostaljik ve bir o kadar rahatlatıcı mekanlar tasarlamak istiyorsanız ahşap desenli duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Country tarza çok yakıştığını da ekleyelim.

Boyanabilir Duvar Kâğıtları 

Yeni nesil duvar kâğıtları, rengi ve temayı sizin seçmenize olanak tanıyor. Kabartmalı modelleri dilediğiniz gibi boyayabilir, emek ve göz zevkinizi özgürce yansıtabilirsiniz. Özellikle boyamayı seven bir çocuğunuz varsa boyanabilir duvar kâğıtlarını mutlaka denemelisiniz.

Taş Desenli Duvar Kâğıtları

Taş duvarlar çok şık olmakla birlikte, bir o kadar da maliyetlidir. Odanızı bir servet harcamadan taş duvar ile kaplamak istiyorsanız taş desenli duvar kâğıtlarından yararlanabilirsiniz. Taşın doğal dokusu hoş ve samimi bir ortam yaratacaktır. 

0 comments
Post a comment