Dekorasyonda Ayna Kullanımı

admin on Şubat 23, 2021

Onlar evlerin vazgeçilmezi… Temel işlevleri sağladığı ışık ve derinlikle mekana hacim kazandırmak olsa da, kattıkları şıklıkla mekanın yıldızı olabiliyorlar. Tam da bu yüzden dekorasyonda ayna kullanımı oldukça dikkat edilmesi gereken, önemli bir konu…

Salonunuz dar mı?

Dar salonda ayna kullanımı, doğru uygulandığı takdirde büyük avantaj sağlayacaktır. Beyaz duvar üzerinde kullanacağınız geniş bir ayna salonu olduğundan çok daha geniş gösterecektir. 

Ekstra bir pencere daha yaratın!

Salonunuz yeterince güneş ışığı almıyor mu? Yapmanız gereken şey çok basit. Pencerenin tam karşısına monte edeceğiniz ayna mekana ekstra hacim kazandıracaktır. Bu da demek oluyor ki; artık yeni bir pencereye daha sahipsiniz!

Küçük ayna mı kullanmalısınız, büyük ayna mı?

Aslında bu sorunun çok basit bir formülü var… Büyük mekana küçük, küçük mekana büyük ayna… 

Küçük çerçeveli ayna mı büyük çerçeveli ayna mı?

Bu konu tamamen oluşturduğunuz mekanın ana hatlarıyla ilgili… Klasik mobilyalarla bezenmiş bir alan yarattıysanız tavsiyemiz ahşap malzemeli, kalın ve klasik hatlara sahip çerçeveler kullanmanız…

Dekorasyona daha modern yaklaşanlara ise tavsiyemiz; metal çerçeveli, ince yapılı çerçeveler…

Bir değil birçok ayna kullanabilirsiniz!

Son dönemin dekorasyon trendlerinde birçok aynayı bir arada kullanmak var. Elbette görsel açıdan bir bütünlük oluşturmak kaydıyla… 

İnce-metal çerçeveli birçok ufak ebatlı aynayı bir arada kullanabileceğiniz gibi, büyük ebatlı ve kesişimli aynayı da bir arada kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Mutfağın yeni trendi!

Geçtiğimiz yılın başında mutfak dekorasyon trendleri listesine yeni bir madde daha eklendi: Bordur taş-ayna ikilisi… Mutfağınıza hem şık, hem zarif, hem de ışıl ışıl bir çehre kazandırmak adına mutlaka denemelisiniz. 

Seyir zevkini ikiye katlayın!

Manzaralı bir evde mi yaşıyorsunuz? O halde o güzel manzaranın tam karşısına bir ayna monte edin ve daha ferah, daha huzurlu bir ortam yaratın. Bir taşla iki kuş vurmak diye buna denir!

Olmazsa olmaz: Yatak odası

Aynaları evinizin her alanında es geçebilirsiniz ama bir tek yer hariç; yatak odası…

Galerimizde sizin için hazırladığımız modern ve trend örnekleri bulabilirsiniz.

0 comments
Post a comment