Country Banyo Dekorasyonu

admin on Şubat 23, 2021

-Nostaljik ögeler

-Doğal malzemeler

-Ahşap

-Biraz da eskitme… 

Bu maddeler hayal ettiğiniz banyonun temasını oluşturuyorsa country banyo dekorasyonu sizin için ideal demektir.

Banyolar, evin diğer bölümlerine göre daha küçük odalardır. Dolayısıyla öncelikli konu boyuta göre karar vermek olmalıdır. Küçük bir banyoyu fazla doldurmak boğucu bir görünüme, geniş bir banyoyu bomboş bırakmaksa bohem bir görünüme yol açacaktır.

Biz de bu yazımızda ölçülü bir dekoratif düzenden bahsedeceğiz. Kırsal yani country stili banyo dekorasyonu için nelere ihtiyaç duyulur? Country banyo modelleri, country banyo dolapları ve daha fazlası…

Country Banyo Renkleri

Bu stilin ruhunu en doğru yansıtan renkler yumuşak tondaki renklerdir. Beyaz, bej, kum rengi… vb. hafif renkler fayans döşemeli zemin ve ahşap detaylara uyum sağladığı için sıkça tercih edilir. 

Zeminde birden fazla renkte karoya yer vererek damalı bir zemin oluşturabilirsiniz. Çini modeli kullanarak daha da klasik bir görüntü elde edebilirsiniz. ‘’Ben tek renk istiyorum’’ diyorsanız toprak rengine ya da doğal görünümlü zeminlere yönelebilirsiniz.

Country Banyo Dolabı

Dolap en çok üstünde durulması gereken noktalardan biri… Buradaki tercihinizi belirleyecek konu duvarınızın rengi…

Beyaz bir duvarınız varsa ahşap ve eskitme dolaplar kullanarak şık bir country görünüm yakalayabilirsiniz. Ahşap dolaplarınızı ahşap duvar panelleriyle tamamlamalı ve bu detaylara uygun aksesuarlar seçmelisiniz.

Banyo Küveti

Klasik banyo küveti bu stilin olmazsa olmazı… Artık bulunması da eskisi gibi zor değil. Sadece antikacılardan değil, birçok banyo ürünleri firmasından tedarik edebilirsiniz.

Banyo perdesinde renk kullanmaktan kaçınmayın. Renkli desenli banyo perdeleri, klasik banyo küveti, ahşap/eskitme dolap ve fayanslarla bir araya geldiğinde harika bir vintage görünüm oluşturacaktır. Bu tarzın DNA’sında da yoğun miktarda nostalji var zaten…

Önemli Detaylar

Pirinç armatür ve havluluk, bronz kapı kolu gibi detaylar tamamlayıcı unsurlar olacaktır. Bunun yanı sıra küvet perdesinden bahsederken renk kullanmaktan kaçınmamalısınız demiştik. Bu durum halılar ve perdeler için de geçerli… Canlı renkler –pembe, yeşil, kırmızı- kullanmanızda hiçbir sakınca yok. 

Halı kullanacaksanız geometrik desenler yerine daha klasik desenler tercih etmelisiniz. 

Klasik görünümlü çerçeveler kullanarak hayranlık uyandırabilirsiniz.

0 comments
Post a comment