2019’un Rengi Canlı Mercan ile Dekorasyon

admin on Şubat 23, 2021

Dünya’nın en büyük renk otoritesi Pantone, 2019’un rengini belirledi.  Canlı olduğu kadar yumuşak ve soft bir dokuya sahip olan living coral –canlı mercan- yılın rengi seçildi. Doğayla iç içe, enerjik, cesur bir karaktere sahip olan renk aynı zamanda iyimserliği ve mutluluğun peşinde olmayı temsil ediyor.  Canlı mercan rengi bu yıl podyumlara olduğu kadar dekorasyonlara da ilham verecek. 

Mercanlar uygun iklim şartlarında, genellikle Hint ve Pasifik Okyanusu’nda yaşar. Cesur ve özgüveni yüksek karakterli bir renk olması buradan gelir. Moral veren bir yapısı vardır. Bunun yanı sıra nostaljik bir etki yaratır. Tüm bunlar iyi bir dekorasyon fikri için ilham vericidir.

Çalışma odası, canlı mercan dekorasyonuna başlamak için ideal bir noktadır. Mercan ve resifleri çalışma masanızın önündeki duvarda harmanlayarak hem ruhunuzu hem de zihninizi besleyebilirsiniz. Oturma odanızı canlı mercan, sarı ve turuncu renkleriyle çevreleyip yaz mevsimini 12 ay yaşayabilirsiniz.

Rengin asıl teması doğa ve doğala dönüş. Bunu göz önünde bulundurarak, uygulayacağınız dekorasyon fikirlerinde mutlaka canlı bitkiler kullanmalısınız. Ayrıca sezonun bir diğer dekorasyon trendi doğal ahşapların da canlı mercanla mükemmel bir uyum yaratacağını unutmamalısınız.

Canlı mercanla yalnızca sempatik değil cesur alanlar da yaratabilirsiniz. İşe dolap kapaklarından başlayarak, beyazın rengin ferahlatıcı yardımıyla canlı bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Beyazla olduğu kadar gri renkle de ahenkli bir görünüm sergileyen canlı mercanla modern bir hava yakalayabilirsiniz. Salonunuz gri mobilya ve detaylar içeriyorsa bu ikiliyi mutlaka denemelisiniz.

Canlı mercan kasveti kırar. Güne iyi bir başlangıç yapmak için yemek masanızı canlı mercan rengiyle boyayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yatak odası ve banyonuzda canlı mercan detaylarına yer vererek modern bir şıklığa kavuşabilirsiniz. Yatak odası için aydınlatma, banyo içinse dolap kapakları veya hasır sepet üzerinde kullanacağınız detayları küçük ama etkili başlangıçlar olarak görebilirsiniz.

Canlı mercanın 2019 dekorasyon fikirlerinde en çok başvurulacak renklerden biri olacağı kesin. Siz de sosyal medyayı şimdiden kasıp kavuran bu renkle harika işler çıkartabilir, evinizi bambaşka bir kimliğe kavuşturabilirsiniz.

0 comments
Post a comment