Nissan Merkez Ofis

İstanbul / Türkiye

Uluslararası bir otomobil üreticisi olan Nissan’ın Türkiye genel merkezinin, hem ofis içi hem ofis dışı alanlarında, markanın yeni mekan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet verilmiştir. Bu doğrultuda, ofis, showroom, eğitim ve bekleme alanları, olmak üzere birçok mekanı yeniden tasarlanmış ve uygulanmıştır.

Projeye Göz At

Exodus Spor Salonu

İstanbul / Türkiye

Bu tasarımdaki amacımız, Tayland sokaklarında doğan kick-box sporunun ruhunu galvanizli saclar, ham zincirler, beton görünümlü duvar kaplamaları, araç lastikleri, siyah kauçuk zemin, yapay çim ve cesur dramatik renklerin uyumu ile yansıtmak olmuştur.

Projeye Göz At

Luva Beauty Klinik

İstanbul / Türkiye

Bu çok işlevli klinik ve güzellik akademisi için ana tasarım hedefimiz; bütüncül bir tasarım yaklaşımı oluşturarak, aynı zamanda bir sanat galerisi gibi görmesini sağlamaktı. Özellikle kadınlara hizmet veren bu mekanda kadın ruhunun zenginliğinden ilham alındı ve bu durum çeşitliliklerle tasarıma yansıtıldı.
Bu nedenle altın varaklı çerçevelere yerleştirilmiş modern sanat tabloları; beton görünümlü epoksi zemin kaplamaları ile klasik oyma mobilyalar, modern oturma alanlarına sahip göz alıcı klasik duvar kağıtları ile kadife perdeli modüler koyu renkli tavanlar ve akkor ampüllü klasik cam avizeler birbirleri ile kombine edilmiştir.

Projeye Göz At

Konteyner Hotel Reykjavik

Reykjavik / İzlanda

Tarafımızdan istenen tasarımda, bir İzlanda köyünde, ünlü kuzey ışıkları deneyimini ve İzlanda’nın doğasını yaşama fırsatı verecek, hazır konteynerler kullanarak, modern bir konteyner otel projesi oluşturulması istenmiştir. Zoon Mimarlık tarafından tasarlanan bu konteynerlerin, iç mobilyaları da dahil olmak üzere tüm detaylarının Türkiye’de bitirilmesi ve daha sonra İzlanda’ya kullanıma hazır halde ulaştırılması planlanmıştır.

Projeye Göz At

Eca Mostra Convegno Milano

Milano / İtalya

Isıtma sistemlerine yönelik, bu uluslararası bu fuar alanının tasarımındaki öncü noktamız, ECA ürünlerinin kullanıldığı alanlara getirdiği rahatlığı yansıtmaktı. Bu yönde yapılan tasarımda, 2-3 kişilik rahat cafe oturma grupları, şömine alanı, dekoratif aydınlatmalar ve duvar kağıtları ile, kendi evinizin sıcaklığında mekanlar yaratmak amaçlanmıştır.

Projeye Göz At

Stonefly Teşvikiye Mağaza

Istanbul / Türkiye

Teşvikiye gibi nezih bir semt, kendisi kadar nezih ve ayrılacaklı bir tasarıma ihtiyaç duymaktaydı. Bu amaç göz önünde bulundurularak mermer cephe, sokağın tarihi bağlamına ve Teşvikiye mağazası için özel olarak oluşturulan ferforje tabela ile uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır.
Özel desenli duvar kağıtları, el yapımı ayakkabıların sergilenmesi için PVC borulardan yapılan raflar, paslı metal paneller ve masif ahşap üniteleri kullanılarak ferah ve ürün odaklı bir sergileme stratejisi uygulanmıştır.

Projeye Göz At

Eca Serel Aksimum Mağaza

İstanbul / Türkiye

ECA Serel’in yenilikçi yönlerini ve ürünlerini yansıtan bu showroom, güneş enerjili aydınlatma ürünleri ve özelleştirilmiş sergi üniteleri dahil olmak üzere, Zoon tarafından ECA için oluşturulan yeni konsept ile tasarlanıp uygulaması yapılan ilk mağazadır. Markaya özel tasarlanmış Pandomo döşeme, yükseltilmiş zemin ve metal üniteler ile modern görünümlü mekanlar elde edilmiştir.

Projeye Göz At

Okisan Ofis & Showroom

İstanbul / Türkiye

Güvenlik ürünleri ve hizmetleri sunan bir teknoloji firması olan Okisan’ın konsept tasarımı, firmanın teknolojik vizyonunu göstermek üzere yapılmıştır. Mermer bir banko ve firmanın tarihçesini anlatan teknolojik panolarla ziyaretçilerini karşılayan mekanda, showroom alanına yöneldiğinizde sonsuzluk hissi yaratacak aynalar ve teknolojik havayı hissettirecek ritmik, asimetrik çizgisel alanlar oluşturulmuştur.

Projeye Göz At

Novus Evi

Viyana / Avusturya

Viyana’nın kırsal kısmında, doğada yaşayan 3 kişilik bir aile için tasarlanan bu evde, tasarımın temel amacı, evin içinde doğal aydınlanmayı sağlamak ve ormanı iç mekanda da hissedebilmektir. Dışarıdan gelen gün ışığını maksimum oranda kullanılabilmek için bölücü duvarlar bu doğrultuda tasarlanmış, korkuluklarda ve doğramalarda, ışığın maksimumda nüfus etmesini sağlayan cam yüzeyler kullanılmıştır.

Projeye Göz At

Osman Sınav House

İstanbul / Türkiye

Projede tasarıma yön veren ana unsur, İstanbul’un muhteşem silueti olmuştur. Amaç, bu iki katlı apartmanda tüm yaşam alanlarından İstanbul manzarasını görünür kılmaktır. Bu amaçla mutfak zemin katta oturma odası ile birleştirilerek açık mutfak olarak tasarlanmış, yatak odası ve üst oturma odası taşıyıcı olmayan duvarlardan arındırılmıştır. Küvette dinlenildiğinde dahi manzarayı görünür kılmak adına banyoda büyük bir pencere oluşturulmuş, genel tasarım konsepti olarak da doğal görünümlü malzemeler seçilmiştir.

Projeye Göz At
EN DE TR